Alim Qasimov عالیم قاسیم اف

Alim Qasimov عالیم قاسیم اف

عاليم قاسم اف در دنياى موسيقى شهرتى بسيار دارد به نحوى كه برخى از كارشناسان صداى وى را جزء برترين صداهاى موسيقى شرق در صد سال اخير مى دانند. چندين عنوان معتبر بين المللى را در كارنامه خود دارد، در سن ۲۷ سالگى و با بازى در نقش مجنون در اپراى ليلى و مجنون چشم ها را متوجه خود كرد و به اسطوره آواز آذربايجان تبديل شد و در چند سال اخير هم با اجراى « مقامات » و موسيقى كلاسيك آذربايجانى در غرب شهرت و محبوبيت خاصى پيدا كرده است. او كه بيشتر آلبوم هايش در فرانسه عرضه شده، به خاطر درخشش هنرى اش در اين كشور برنده جايزه GRAND Prix Dis Que شده است.
وى به عنوان شايسته ترين جانشين خوانندگان صاحب نامى چون جبار قارياغدى، سيد شوشينسكى و خان شوشينسكى ياد مى شود.اجراى هماهنگ و تسلط نوازندگان بر تكنيك هاى نوازندگى از تمرينات مداوم و پيوسته آنها حكايت مى كند. آوازAlim Qasimov عالیم قاسیم اف با پختگى كامل، صلابت و از همه مهمتر اوج خوانی كم نظير وى، جنس زنگدار صدايش كه با انعطافى حيرت انگيز در اوج و فرودها غلت مى خورد شنونده را به حظى روحانى از اين صداى اساطيرى فرو می برد. از جمله نكات جالب توجه در كنسرت گروه عاليم قاسم اف ، حركات دست اين اسطوره آواز و خواندن اشعارى كه عمدتاً در فضاى تغزلى و عاشقانه سير مى كند و استفاده از ريتم هاى لنگ در برخى قطعات است كه حداقل در گروه هاى موسيقی كمتر سابقه داشته است.

عاليم قاسم اف در سال 1957 ميلادی شهر شماخی آذربايجان و در خانواده‌ای متوسط به‌دنيا آمده است. از دوران نوجوانی به موسيقی علاقه‌مند شد و با تمام مرارت‌هايی كه در اين راه وجود داشت راه موفقيت خود را پيدا كرد. صدای استثنايی عاليم او را به محضر بزرگان موسيقی اصيل آذربايجان كشاند.
از آموزش موسيقيدانانی همچون « حاجی بابا حسين‌اف »، « نريمان علی اف » و « آقاخان عبدالایف » بهره مند گردید و در 25 سالگی به‌عنوان بهترين خواننده‌ كلاسيك نسل خود، « جايزه‌ بزرگ آواز » را از آن خود كرد.
Alim Qasimov عالیم قاسیم اف در سال 1999 به جايزه ارزشمند موسيقی يونسكو كه موسيقيدانان بزرگی چون « شوستاكوويچ »، « برنشتاين »، « راوی شانكار » و « نصرت فاتح‌ علی ‌خان » صاحب آن شده بودند به آن دست يافت. عاليم قاسم اف تاكنون چند بار به ايران آمده است. يك‌ بار در جشنواره‌ موسيقی فجر در سال 1371 و يك ‌بار هم در سال 1381 در تبريز،كه این بار حضورش با استقبال باورنكردنی مردم روبرو شد. به طوری كه 5 شب كنسرت از قبل برنامه‌ريزی شده به 10 شب برنامه افزايش پيدا كرد.

Alim Qasimov


Hacibaba Huseynov
حاجي باباحسين اف
Arif Babayev
عاريف بابايف
Agaxan Abdullayev
آقاخان عبدالايف
Xan Shushiniski
خان شوشينيسکي
Akrem Mammadov
استاد اکرم ممداف (تار)
Alim Qasimov
عاليم قاسيم اف
AlibabaMammadov
علي بابا ممداف
Saxavat Mammadov
سخاوت ممداف
Teymur Mustafayev
تيمور مصطفي اف
Mahmud Shateryan
استاد محمود شاطريان
Gadir Rustamov
قدير رستم اف
Gulaga Mammadov
گول آغا ممداف
Qulu Askarov
قلي اصغر اف
Rashid Behbudov
رشيد بهبود اف
Aidin Shateryan
آيدين شاطريان
Murtaza Mammadov
بولبول Bulbul
Jabbar Qariagdioglu
جبار قارياغدي
Seyed Shushiniski
سيد شوشينيسکي
Yaqub Mammadov
يعقوب ممد اف
AbolhasanEgbalAzar
ابوالحسن اقبال آذر

Alim Qasimov
►9:40
Vilayati عالیم قاسیم او ولایتی
AlimQasimov
►8:19
ShurTasnifi شورتصنيفی
Alim Qasimov
►4:52
RastTasnifi راست تصنيفی
عالیم قاسیم اف
►11:02
AlimVaFərqanəQasimov
Alim Qasimov
►7:33
Zarbi Mugam ضربی موغام
عالیم قاسیم اف
►2:17
حبيبيم گل عالیم قاسیم اف
Alim Qasimov
►13:06
OrtaMahur1 اورتا ماهور
عالیم قاسیم اف
►13:08
OrtaMahur 2 اورتا ماهور

خواهشمند است خرابی لینک را گزارش فرمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>